ADAC Fürstlich Drehna

Dne 27.4.-28.4.13 se odjel první závod prestižního německého mistrovství ADAC cupu na pískové trati v Drehně.

Na start se postavili všichni jezdci teamu Hulho.

Ladislav Červenka a Jiří Vašíček nás zastupovali v Youngster cupu. Tréninky a kvalifikace je jely tradičně v sobotu, jelikož jezdců bylo plno, muselo se jet na dvě skupiny (sudá x lichá čísla). Jiří Vašíček volný trénink odjel ve skupině lichých čísel, kterého se zúčastnilo 45 jezdců, Váša obsadil 43.pozici, Láďa startoval ve skupině sudých a tam po jeho boku jezdilo 41 jezdů, Láďa skončil jako 37. Kvalifikace se rozlosovala na skupinu 1 a skupinu 2. Ve skupině jedna jel Červenka a s časem 1:57:450 to stačilo pouze na 32.místo, ani Jiřímu Vašíčkovi v druhé skupině štěstí nepřálo. Jelikož v Youngsteru postupuje z kvalifikace pouze 17 jezdů z každé skupiny, mohli kluci zkusit štěstí v Last Chance( se startem ) ve kterém postupuje 6 jezdců, kteří doplní nedělní závod. Bohužel ani tady neuspěli a tím pro ně závody skončili.

 Petr Smitka s Tomášem Lhotským startovali v silnějších MX Masters. Tréninky se jely stejným způsobem sudých x lichých čísel, Tomáš i Petr jeli ve stejné skupině. Smitka ve volném tréninku s časem 1:52:496 dokončil na 17. pozici, Tomáš s 1:58:162 na místě 26.

I v kvalifikaci se hoši dostali do stejné skupiny, Petr zaletěl na písku na 10. místě, Tomáš 24.místo. V masters postupuje do nedělních závodů 15 jezdců z každé skupiny a 10 dalších doplňí jezdci z Last Chance, Tomáš skončil jako 11. ..tudíž byl první náhradník, přesto v neděli odjel obě závodní rozjížďky!!

V první rozjížďce Petr závod dokončil na 19. místě (2body), Tomovi štěstí nepřálo a neurval ani jeden bod(technické problémy). Ve druhé rozjížďce Petr opět na19.pozici .. Tomáš nedojel znovu kvuli technickým problémům.

Musím podotknout na těchto závodech velkou jezdeckou konkurenci a pár silných jezdců z MS.

0