ADAC MX Masters Aichwald

 

O uplynulém víkendu se odjel již třetí závod seriálu ADAC MX Masters, tentokrát v německém Aichwaldu. Trať o délce 1,7km byla velmi dobře připravená, předpověď počasí byla nepříznivá, tak pořadatelé s nakropením čekali do poslední chvíle, přesto jsou tyto závody velmi kvalitní, jak z jezdeckého, tak pořadatelského hlediska.

Na tuto trať se sjelo celkem 226 závodníků. Náš team zde zastoupil Petr Smítka, Ladislav Červenka a Tomáš Lhotský, který se vrátil po zranění. Všichni tři jezdci se představili v královské kubatuře MX Masters.

Sobota tradičně patřila tréninkům, kde se jezdi seznámili s tratí, trénink byl rozdělen do dvou skupin: ungerade / gerade. Následovala kvalifikace taktéž rozdělená do dvou skupin: Gruppe1 / Gruppe2 …

Kvalifikační skupina 1 měla mnoho kvalitních jezdců, nutno vyzdvihnout jména Maxmilian Nagl a David Phillippearts (účastníci seriálu mistrovstní světa), této kvalifikace se účastnil Tomáš Lhotský, první tři kola se odjela na suché trati, poté začalo pršet, trať již nebyla tak rychlá, utvořili se koleje a povrch byl velmi uklouzaný. Přesto, že měl Lhoťák dlouhou stopku, obsadil zde s časem 2:24.136 28.místo, to však nestačilo k přímému postupu do nedělního závodu.

I v kvalifikační skupině 2 se předvedlo po boku Petra Smítky a Ladislava Červenky mnoho silných jezdců. Tato 30ti minutová kvalifikace se celá odjela za deštivého počasí. Bylo jasné, že zde Smítka předvede kvalitní jízdu, ihned zezačátku dokázal zajet nejrychlejší kolo a držel si první pozoci, jediný kdo ho časem dokázal překonat byl Gregory Aranda, ne však na dlouho, Smítka v dalším kole zajel čas 2:21.054 a kraloval tak v této skupině až do konce. Červenka s časem 2:41.663 obsadil 30. místo a stejně jako Lhotský se nedostal přímo do závodu. Kluky tak čekala Last Chance.

Last Chance závod – je rozjížďka se startem na 20min a 2kola. Na start se postavilo 35 jezdců. Start vyšel lépe Lhoťákovi, ten se pohybovat v první desítce, Červekovi se start příliš nevydařil, Lhotský byl po pár kolech odsunut na 11. místo, trať už byla velice rozbitá a obtížná, Tomáš tuto pozici udržel až do cíle, to však nestačilo na postup do závodu, ani na pozici náhradníků, nutno podotknout, že po zranění v této jezdecké konkurenci předvedl Lhotský pěkný závod. Červenka se pohyboval od začátku v druhé desítce, Láďa spatřil šachovnicový prapor jako 20.

Do nedělního závodu tak postoupil pouze náš jediný jezdec, Petr Smítka.

První jízda odstartovala ve 13:55, na startu to přímo vřelo, Smítkovi se start celkem vydařil, v prvním kole byl zaznamenán na 7.místě, trať byla rychlá, v prvních kolech útočil Petr na Raucheneckera, ve 12. kole oba jezdce překonal Schiffer, následovalo předjetí Seewerem, cílem Petr projížděl na 9.místě. Florent Richier po startu podváděl, vynechal úsek na trati a napojil se tak na 4.místo, za tohle byl pořadateli penalizován na 30s, které ho odsunuli až na 13.místo … Petr Smítka se tak v první jízdě dostal na skvělé 8.místo a získal 13b. Start druhé jízdy Smítkovi vůbec nevyšel, Petr se pohyboval někde v druhé desítce, dělal co se dalo a snažil se ztrátu co nejvíce stáhnout, bohužel to postačilo pouze na 14.místo za které získal 7b.

Celkové pořadí v tomto závodě:

1. Nagl Maxmilian 50b.

2. Phillippearts David 44b.

3. Ullrich Dennis 40b.

11. Smítka Petr 20b.

V průběžném pořadí je Petr prozatím na 15.místě.

Kompletní výsledky najdete na stránce: www.adac-mx-masters.de

 

Tento víkend kluci budou odpočívat a relaxovat, další závod nás čeká za týden v Opatově

0