ADAC MX Masters Aichwald

O víkendu se Team Hulho v kompletní sestavě zúčastnil již třetího podniku prestižního podniku německého ADAC mistrovství.

Sobota tradičně patřila tréninkům a kvalifikací, trať byla perfektně nachystaná, tak jak jsme u těchto závodů zvyklý, pořadatelé vše zvládali na výbornou.

Jiří Vašíček a Ladislav Červenka nás zastupovali v Youngster cupu. V této třídě o účast v nedělních závodech bojovalo celkem 98 jezdců a kluci to neměli vůbec jednoduché. V kvalifikaci první skupiny obsadil Červenka s časem 2:13.832 23.místo, Vašíček ve skupině druhé s časem 2:12.328 obsadil 24.místo, oba jezdci museli nastoupit do Last Chance, bohužel jim štěstí nepřálo a tento závod pro ně skončil.

Petr Smitka a Tomáš Lhotský nastoupili v královské kubatuře MX Masters, i v této třídě bojovalo celkem 73 silných jezdců. V kvalifikaci první skupiny obsadil Tomáš s časem 2:10.483 21. místo, Petr ve skupině druhé zajel třetí nejrychlejší čas a zajistil postup do nedělních závodů. Tomáš musel odjet Last Chance kde bojoval o postup do nedělního závodu, to se mu podařilo.

Na startu to přímo vřelo, každý chtěl odstartovat jako první, Smitka byl po startu na začátku druhé desítky, Lhoťák na konci třetí desítky (zřejmě problémy se spojkou), Petrovi tato rozjížďka vážně vyšla a cílem projížděl na 3.místě a znovu se postavil na bednu v tomto mistrovství, Tomáš po kontaktu s jiným jezdcem cílem projel na 33.místě.

Ani ve druhé jízdě start kluků,m nevyšel, Petr projížděl cílem na 6.místě, Tomáš na 28.místě.

V celkovém pořadí Petr obsadil skvělé 5.místo s 35b, Lhoťák bohužel nebodoval, ale dle jeho slov se na příštím závodě polepší a bude se snažit získat první body.

0