ADAC MX Masters Jauer

O víkendu 9.8.-10.8.2014 se odjel další podnik mezinárodního mistrovství německa ADAC MX Masters

Tato trať se nachází ve východním německu, má hlinitý povrch a profil trati je velmi uskákaný, velmi se podobá supercrossu. V pátek po příjezdu na závodiště jsem byla trať omrknout, ta nebyla moc dobře připravená, na těchto závodech je zvykem něco úplně jiného, byla suchá, ani známka po kropení. Už v sobotu ráno bylo jasné, že to bude dlouhý horký den, po prvních trénincích se do toho pořadatelé dali a snažili se trať nakropit tak, aby se moc neprášilo a trať byla bezpečně upravená.

Tohoto závodu se zúčastnilo naše pravidelné trio: Lhotský, Červenka, Smítka – všichni startující v kategorii MX Masters.

V sobotním tréninku se jezdci seznámili s tratí. Následovala kvalifikace, ve které se rozhodovalo o postavení do nedělního závodu.

V kvali. skupině Group1 se předvedl Láďa Červenka, ten s časem 1:56.508 obsadil 30.místo a veděl, že ho Last Chance závod nemine.

Jako další nastoupila skupina Group2, zde se nám předvedl Petr Smítka a Tomáš Lhotský, Petr obsadil s časem 1:49.292 5 místo ve skupině a zajistil si místo v závodě, Lhoťák skončil až na 25. místě, tudíž i on  se připravil na „poslední šanci“

Last Chance Race – rozjížďka na 20min + 2k, to je poslední možnost jak se dostat do nedělního závodu, z této jízdy postupuje 10 jezdů, kteří uzavřou startovní rošt + 2 náhradníci. Lhotský odstartoval kolem druhé desítky, ani Červenkovi se start příliš nepovedl, zatímco Tomáš se prokousával dopředu, Červenku v 8minutě selhal stroj a musel ze závodu odstoupit, Lhoťák přes veškerou snahu dokončil závod až na 13.místě, což nestačilo ani na místo náhradníka.

Do nedělního závodu nastoupil pouze Petr Smítka. V první jízdě po nepříliš dobrém startu se snažil dostat vpřed, ale stačilo to pouze na 15.místo, za které získal 6b. V druhém moto už měl Smítka start vydařenější, prvním kolem projížděl na 9.místě, pár minut bojoval o lepší umístění a pak Petra zastihla nepříjemná situace, kdy se mu zapíchla motorka do bahna a on se tak „napíchl“ na řídítka, kvůli zhoršenému dýchání se nedokázal vrátit do tempa a cílem tak projel na 21.místě