ADAC MX Masters Ried

Druhý srpnový víkend odjel team Hulho v kompletním složení na další podnik prestižního ADAC MX Masters tentokrát do Rakouského Riedu. Po příjezdu na závodiště bylo pod mrakem v průběhu večra začalo velm i silně pršet a přestalo až někdy nad ránem . Trať byla perfektně přichystaná a dešť tomu ještě prospěl. Sobota již tradičně patří volným tréninkům a kvalifikačním závodům, počasí se dopoledne začalo vybírat a čekal nás příjemný slunný den. V Youngster Cupu náš zastupoval Jiří Vašíček a Ladislav Červenka. Při tréninku se jezdi seznámili s tratí a následovala kvalifikace, oba jezdci se sešli ve stejné skupině 2, úspěšnější byl Láďa, který dokázal zajet na 22.místě s časem 1:58.643, Jirka na 25.místě s časem 1:59.804, bohužel ani jeden nepostoupil přímo do nedělního závodu. Červeka i Vašíček nastoupili do závodu Last Chance a bojovali o postup do závodu. V této jízdě se odstartovat podařilo Jirkovi, který první zatáčkou projížděl jako první, vedení v závodě mu nevydrželo příliš dlouho, ihned v prvním kole se před něj dokázal dostat M. Kritikos, Láďa se od startu pohyboval kolem 10.místa. Jiří Vašíček cílem projížděl na 5.místě a zajistil si místo na startu nedělním závodě, Červenka na 7.místě se stal prvním náhradníkem pro nedělní závod.

V závodě se na start postavilo 40 nejlepších jezdců, z našeho teamu to byl pouze Jirka Vašíček, který tento závod odjel poprvé v této sezóně a cílem projížděl na 31.místě. I do druhé jízdy nastoupil plný startovní rošt, takže se Láďa závodu bohužel nezúčastnil, Jirka se v této jízdě pohoršil o jednu pozici, přesto tleskáme a přejeme štěstí i v příštím závodě.

I v kategorii MX Masters má náš team dva jezdce: Petr Smitka a Tomáš Lhotský. Kvalifikační jízdu Smitka odjel ve skupině 1 po boku silných soupeřů jako je: Matthias Walkner, Kornel Nemeth, Filip Neugebauer, Dennis Ullrich. Petr zajel šestý nejrychlejší čas – 1:50.331. Tomáš Lhotský ve skupině 2 také po boku velmi silných soupeřů: Gregory Aranda, Sébastien Pourcel, Jeremy Seweer, … Tomášovi se na rakouské trati moc nedařilo a v kvalifikaci této skupiny zajel až na 25.místě a tak ho čekal závod Last Chance. Smůla se Lhoťáka držela i v tomto důležitém závodě, po né příliš dobrém startu přišel kontakt s dalším jezdcem a Tomáš upadl a muset stahoval ze zadních pozic, před vypršením 20minut se Lhotský konečně probral a začal pořádně tahat za plyn, cílem projížděl na 10.místě a zajistil si místo v nedělním závodě.

V neděli to na startu přímo vřelo, silné stroje a známá jména pro diváka skvělá podívaná, Smitkovi se start první jízdy povedl, bohužel v první zatáčce po kontaktu s jiným jezdcem upadl, prvním kolem tak projížděl až na 20.místě a musel stahovat jezdce před sebou, Tomáš Lhotský se pohyboval v třetí desítce. Jezdecké pole už bylo příliš roztrhané a bylo náročné se na soupeře dotahnout, Smitka cílem projížděl na 11.místě a získal 10b., Tomáš Lhotský na 27.místě  bohužel bez bodů. Ve druhé jízde se Smitkovi start vůbec nevydařil. Prvním kolem jak Tomáš tak Petr projížděli skoro poslední. Tahle jízda byla velké trápení pro oba, Petr jakoby závod vzdal a dokázal dojet pouze na 20.místě získal tak jen 1b., Tomáš cílem projel na 26.místě.