ADAC MX Masters Tensfeld

O víkendu se náš team zúčastnil dalšího podniku ADAC MX Masters v Tensfeldu. Trať je písčitého povrchu, tudíž pro naše jezdce ne moc idealní. Prestižního německého mistráku se tentokrát nezúčastnil Jiří Vašíček. V pátek bylo pod mrakem, během soboty vysvitlo slunce a počasí bylo tropické po celý víkend.

V Youngster cupu nás tentokrát zastupoval pouze Ladislav Červenka. V kvalifikaci nastoupilo 79 jezdců, Láďa ve skupině 2 obsadil 32.místo s časem 2:10.642, to bohužel nestačilo na přímý postup do nedělních závodů a čekal ho „Last Chance“ závod, tam sanka projížděl cílem na 13.místě což bohužel na postup nestačilo.

V kategorii silnějších MX Masters nás tradičně zastupoval Petr Smitka a Tomáš Lhotský, jezdecká účast byla slabší a to pouze 50 jezdců.

Tomáš v kvalifikační skupině 1 obsadil 22.místo s časem 2:05.152, Petr ve skupině 2 na skvělém 5.místě. Smitka do závodu postoupil přímo, Lhoťák musel odjet závod Last Chance a i on postoupil do nedělních závodů.

V neděli se na start postavilo 40 nejlepších jezdců, tahle rozjížďka naším klukům příliš nevyšla, Petr obsadil 18.místo a pobral 3b., Lhoťák cílem projížděl na 31.místě. Druhá jízda byla pro Smitku i Lhoťáka velmi krátká, Tomáš kvuli technickým problémům byl nucen odjet ve druhém kole do depa, Petr stihl 2 pády během pěti kol a i pro něj závod skončil. Písek je již za námi a nás čeká další závod ADAC v Riedu za 17 dní.