ADAC MX Masters Teutschenthal

Závěrečný podnik se konal 20.-21.9. na krásné trati v Teutschenthalu, kde se loni jelo MXoN.

Trať měli pořadatelé připravenou dobře, pouze počítali se silnějším deštěm, tudíž byla trať hodně tvrdá. Taky hodně rychlá a to přispělo k několika pádům. Každopádně nedělní liják, který se spustil na start druhých rozjížděk, změnil podmínky. Jezdci si tak o víkendu vyzkoušeli od každého něco. Motorky a své komplety si však v neděli vezli domů slušně zablácené.

MX MASTERS:

 

Start první rozjížďky dopadl nejlépe pro Denise Ullricha, následoval ho Max Nagl, který se ještě v úvodním kole dostal do vedení a to si udržel až do cíle. Ve třetím kole došlo k hromadnému pádu, kterého se účastnil Marcus Schiffer, Gregory Aranda, Sebastian Pourcel i Martin Finěk. Martin to naštěstí odnesl bez zranění, pouze měl poničenou motorku a tak odstoupil. Nejhůře to odnesl Schiffer. Bohužel došlo k tomu za skokem a než praporkář pořádně začal mávat na odrazu, bylo pozdě a ve vzduchu už toho jezdci moc nenadělali. Nejlépe z našich na tom byl Smítka , který začínal jízdu na 8.místě a také ji na něm i dokončil. Michek začínal někde z 20.místa a cílem projel jako devátý. Úplně z poslední desítky začínal Neugebauer a dokázal to stáhnout do cíle na 11.místo. Bartoš se ještě zvládl dostat do druhé desítky, v cíli mu patřilo 18.místo. Romančík a Weschta brali 25. a 26.místo.
Vedení druhé jízdy se po 8 kol ujal Brian Bogers, do devátého kola už najížděl v čele Ullrich. Nagl neměl tentokrát dobrý start a začínal někde z třetí desítky startovního pole. Stáhnout to zvládl na 10.místo. Chuť si spravil Pourcel, jelikož musel v první jízdě po pádu odstoupit kvůli zdevastované motorce. Druhá jízda pro něj znamenala druhé místo v cíli. Smítka opět nejlepší z našich jezdců. Jezdil téměř celou jízdu na 5.místě, až ke konci ho zdolal zezadu stahující Seewer, takže Petrovi patřilo 6.místo v cíli. Skvěle začal také Romančík a to osmým místem, během jízdy se propadl na konečné 12.místo za jedenáctého Michka. Druhá rozjížďka byla nevydařená pro Neugebauera, opět měl špatný start a nedotáhl to dál jak na 20.místo. Finěk si po nedokončené předchozí jízdě zazávodil a obsadil 16.pozici.

 

KONEČNÉ POŘADÍ ADADC MX Masters 2014:

MASTERS:

1.DENNIS ULLRICH, 339b
2.Marcus Schiffer, 241b
3.Jeremy Seewer, 211b
..

11.Petr Smítka, 116b