ADAC Reutlingen 2013

Druhý květnový víkend absolvoval náš team druhý podnik prestižního německého ADAC MX Masters, tentokrát kluci bojovali na trati v Reutlingenu. Sobota tradičně patřila tréninkům a kvalifikacím.

Ladislav Červenka a Jiří Vašíček nás zastupovali v Youngster cupu. Ve volném tréninku se kluci seznámili s tratí a následovala kvalifikace. Ta pro Vašíčka ani Červenku nedopadla dle jejich představ a tak zkoušeli štěstí v Last Chance. Z té postupuje 6 jezdců, keří doplní nedělní závod. Ani tady kluci neuspěli a tím pro ně závody skončili.

Petr Smitka a Tomáš Lhotský startovali v silnějších MX Masters. I tady se hoši seznámili v tréninku s tratí a čekala je kvalifikace. Tomáš s časem 2:05.343 obsadil 33.místo, Petr ve druhé skupině zaletěl a obsadil 3.místo za Neugebauerem a Naglem. I Tomáš absolvoval Last Chance rozjížďku(se startem) a bojoval o postup do nedělního závodu, to se mu však nepodařilo.

V neděli se tak z našeho teamu na start v Reutlingenu postavil pouze jediný jezdec. Smitka na start první rozjížďky najížděl jako šestý, start se Petrovi nevydařil dle jeho představ, přesto cílem projížděn v top ten. Petr za 9.místo z první jízdy získal 12b. Během neděle nad závodištěm několikrát zapršelo a trať byla rozbahněná. Ve druhé rundě start nejlépe vyšel Smíťovi a tak sebral holeshot, vedení mu však moc dlouho nevydrželo a na první pozici se posunul Max Nagl. Petr se posunul na 3.místo, tuto pozici udržel až do cíle. Nutno podotknout, že druhá jízda byla pár minut před koncem předběžně ukončena kvuli počasí. Za 3. místo se Smitka postavil na podium, získal 20b. a v celkovém pořadí závodu obsadil pátou pozici.

Na výsledky z celého ADAC cupu se můžete podívat na : http://www.adac-mx-masters.de/

I v druhém závodě ADACu musím podotknout silnou jezdeckou konkurenci a pár silných jezdců mistrovství světa!

Tento víkend se team Hulho v kompletním složení zúčastní druhého podniku MMČR pod hlavičkou AČR v Pacově, jezdcům přejeme mnoho štěstí a na diváky se velmi těšíme.

0