INTER MČR Opatov

 

 

Po příjezdu na Opatovské stráně na nás dýchla atmosféra velkého motokrosového závodu. Trať byla připravena velice pečlivě a celkový dojem z nádherného motokrosového svatostánku ještě umocňovala nejenom vstřícnost pořadatelů v čele s Jaroslavem Prokopem a Martinem Martinem, ale obrovské nasazení celého pořadatelského sboru, který ještě v sobotu, v očekávání nedělních veder, trať neustále proléval hektolitry vody a to se ukázalo jako velice prozřetelné, protože v neděli, ač vítr a slunko praly do tratě co to šlo, opatovský motokrosový areál těmto povětrnostním veličinám stoprocentně a v pohodě odolal a na trati byl takřka ideální povrch po celou dobu závodu

V kubatuře 65ccm nás zde zastupoval Stanislav Vašíček, nejmladší jezdec našeho teamu. V této kubatuře se sjelo 15 jezdců, Stáňa se kvalifikoval na 8. místě. První rozjížďku dokončil na 8. místě, v druhé jízdě šachovnicový prapor spatřil jako 9.

V nejsilnější kategorii OPEN nás zastupovali hned tři jezdci: Petr Smítka, Tomáš Lhotský a Ladislav Červenka. V kvalifikaci se zadařilo Smítkovi, který pořádně zatáhl a kvaldu vyhrál s obrovským náskokem, Petrovi patřil čas 1:56.59 díky kterému si připsal 3b. k závodu, Lhotský se kvalifikoval jako 11. s časem 2:02.94, Červenka jako 13. 2:03.91.

První jízda:

Krátce po startu se na čele seřadila trojice Michalec, Votroubek a Sukup. Ovšem za 10 min. už byl na čele, celkem podle očekávání, Smitka, pronásledován stále hodně rychlým Čepelákem. Třetí Michalec, který brzy střídal Votroubka, následně neodolal ze čtvrté pozice útočícímu Romančíkovi a tak v pořadí Smitka, Čepelák, Romančík se kroužilo až pod šachovnici. Hned za vedoucí trojicí dojel Sukup, který v devátém kole překonal Votroubka a svoji pozici si už udržel. Červenka jízdu dokončil na 14. místě, Lhotský v polovině závodu pro technickou poruchu odstoupil.

Druhá jízda:

Nejrychleji odfáral Sukup před nestárnoucím Čepelákem. Za jejich záda se brzy propracoval s mimořádnou chutí jedoucí Romančík. Michalec tentokrát začínal až z deváté pozice, o čtvrtou příčku svedl v šestém kole úspěšný souboj Smitka s Votroubkem. Vedoucí Sukup prorazil v sedmé minutě pneumatiku a odstoupil. Na špici střídajícího Čepeláka překonal v osmém kole Romančík, a když později předjel „Čépu“ i Smitka bylo konečné pořadí v cíli Romančík, Smitka, Čepelák. Tomáš Lhotský šachovnicový prapor spatřil jako 9., Červenka v cíli na 13. pozici.

CELKOVÉ POŘADÍ V ZÁVODU:

1. Smítka Petr 51b.

2. Romančík Jaromír  45b.

3. Čepelák Jiří 43b.

14. Červenka Ladislav 15b.

16. Lhotský Tomáš 12b.

V průběžném pořadí vede Petr Smítka o 18b. před Romančíkem, nyní nás čeká poslední závod podniku CAMS, kde se bude bojovat o titul mistra republiky. Petrovi přejeme mnoho sil k obhajobě loňského titulu.

0