INTER MČR Opatov

O víkendu se celý náš team zúčastnil druhého podniku INTER MČR pod hlavičkou CAMS v Opatově u Svitav.

Počasí bylo vážně krásné a slunečné, trať byla hlinitá, tvrdá a kvuli počasí rychle vyschla, pořadatelé svůj úkol moc nezvládli a trať nestíhali nakropit, proto se brzy začalo prášit. Tohoto závodu se zúčastnil náš nejmladší jezdec Stanislav Vašíček, který závodil ve třídě 65 ccm, pro tak mladé jezdce je to dobrá příprava, Stáník se celkově umístil na 14.místě.

V kubatuře MX2 nás zastupoval Jiří Vašíček, kvalifikace se zúčastnilo 46 jezdců, Jiřímu se moc nedařilo a s časem 2:11.106 obsadil 27.místo. Přesto, že se pořadatelé snažili trať částečně nakropit velmi se prášilo. Jirkovi se v první jízdě moc nedařilo a závod nedokončil, druhá rozjížďka byla o dost lepší a Jiří cílem projížděl na 12.místě.

V královské třídě OPEN nás zastupovali hned tři jezdci: Petr Smitka, Tomáš Lhotský a Ladislav Červenka.

Petr byl po prvním závodě lídrem seriálu a tak na svůj motocykl nasadil červenou tabulku pro vedoucí jezdce. Po boku našich jezdců se postavilo spoustu rychlých jezdců. V kvalifikaci se nejvíce zadařilo Petrovi, který zajel třetí nejrychlejší čas 2:02.019, Tomáš o pět pozic za ním s časem 2:05.246 i Láďovi se dařilo a obsadil 11. místo 2:07.283.

Start první jízdy se klukům moc nevydařil, ale poměrně rychle se dostávali dopředu, přestože se na trati nedalo moc předjížděl. Petr Smitka se chvíli držel za vedoucím Čepelákem, kterého se mu podařilo předjet a své vedení udržel až do konce závodu, Tomáš dlouho bojoval se zkušeným Kadlečkem, pár kol před cílem Lhoťák zabral a soupeře zdolal, cílem projížděl na 5.místě, Láďa na 11.místě.

Ve druhé rozjížďce start nejlépe vyšel Smitkovi, který si své vedení udržel až do konce závodu, za jeho zády se však celou dobu držel Sukup s Čepelákem, kteří čekali na každou drobnou chybu, aby se mohli dostat do čela závodu. I Tomáš se udržel v první desítce a cílem projel na 8.místě, Láďa skončil na místě 12.