INTER MČR Třemošnice

O uplynulém víkendu se náš team zúčastnil posledního podniku inter mistrovství ČR pod záštitou CAMS, tohoto závodu se zúčastnil pouze Jiří Vašíček, Ladislav Červenka a Petr Smitka. V kubatuře 65ccm se nám na trati ukázal i nejmladší jezdec Stanislav Vašíček.

Závod se odjel za nádherného slunečného počasí, trať byla připravená velmi dobře. .

Ve volném tréninku se jezdci seznámili s tratí. Jako první se na trati představil Stáník Vašíček, v kvalifikaci obsadil 8.místo s časem 1:10.24, v první jízdě Stáňa obsadil 7.místo a získal 14b, v jízdě druhé se o pozici polepšil a cílem projížděl na šestém místě a získal dalších 15b.

Ve třídě MX2 nás zastupoval Jiří Vašíček, ten v kvalifikaci obsadil 10.místo s časem 1:55.94. V první jízdě start nejlépe vyšel Jirkovi, ten do první zatáčky přijel jako první a získal holeshot, tato jízda se Vášovi povedla a cílem projížděl na 7.místě a připsal si 14b., i ve druhé jízdě se Jirkovi zadařilo a šachovnicový pravop míjel jako devátý, získal tak dalších 12b.

Petr Smitka a Ladislav Červenka startovali v nejsilnější kubatuře OPEN. Smitka se 148b. v tomto závodě bojoval o titul mistra republiky(CAMS). Ráno se kluci seznámili s tratí, následovala kvalifikace, kde se zadařilo Smitkovi, ten s časem 1:47.44 obsadil druhé místo, Červenka s časem 1:52.21 obsadil 10.místo.

Start první jízdy klukům příliš nevyšel, Smitka dojížděl jezdce na předních příčkách a cílem projížděl na 3.místě, díky velkému bodovému náskoku se stal mistrem republiky již po první rozjížďce, Láďa cílem projížděl na 10.místě za které získal 11b., ani start druhé jízdy nebyl příliš ideální, Smitka se v této jízdě o pozici polepšil a cílem projížděl na 2.místě a Červenka na místě 10.