INTER MČR Vícenice

V pořadí druhý závod INTER MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY proběhl tuto neděli 15.6. ve Vícenicích nedaleko Moravských Budějovic. Jelikož tento termín kolidoval s několika dalšími závody, účast jezdců byla velmi slabá. Už jen to, že na startu kubatury 85ccm stálo jen 9 závodníků, mluví za vše.

Co se týče trati, tentokrát můžeme jen chválit! Martin Rigó zde odvedl úžasnou práci. Trať byla špičkově nachystaná, ať už jde o naorání, kropení nebo hrany na skocích. Místní trať je známá dlouhými skoky, takže se diváci měli na co koukat. Lety některých jezdců doslova braly dech. Počasí bylo přímo ideální na motocross, takže jediné co jsme postrádali, byla větší účast závodníků. Pravidla tohoto seriálu jsou stejná jako loni, takže stále platí, že vítěz kvalifikace získává 3 body a v každé jízdě 1 bod ten, kdo zajel nejrychlejší kolo.

Oproti prvnímu podniku v Třemošnici, chyběl ve třídě OPEN Čepelák, Žerava a Votroubek. Ti se účastnili MMSR v Lovčici. Neukázal se ani Petr Bartoš, ten byl na závodech EMX OPEN na Ukrajině. Spousta závodníků z MX2, hlavně ti slovenské národnosti dali také přednost MMSR. Další dvě kubatury, které ve Vícenicích závodily, byly 65ccm a 85ccm. Z kubatury MX2 se ještě zvlášť vyhodnocovala třída MX2 junior. Kdo naopak nechyběl, byl Romančík, Smítka, Sukup, Kosmák, Kadleček, Brabec a další. Ve třídě MX2 se po juniorském sobotním závodě v Mohelnici ukázal Václav Kovář, který spolu s týmovým kolegou Špičákem předváděl pěkné souboje. Smůlu měl na tomto závodě jezdec s červenou tabulkou Rudolf Weschta, který v obou jízdách upadl. V té první dokonce z vedoucí pozice. Věřím, že by byl jinak souboj na čele zajímavější.

KVALIFIKACE:

OPEN 1.Petr Smítka, 1:56:60, 3 body 2.Marek Sukup, 1:57:06 3.Jaromír Romančík, 1:57:44 dále: Brabec,Kadleček,Bárta,Kosmák…

TŘÍDA OPEN: Vedení po startu první jízdy patřilo Petru Smítkovi před Jaromírem Romančíkem. Vypadalo to, že tam bude dobře i Marek Sukup, ale v druhé zatáčce šel k zemi. Sukup měl tak před sebou stíhací jízdu z posledního místa. Na třetím místě byl Bárta před Kadlečkem a Brabcem. O 3.-6. místo byly pěkné souboje mezi Bártou, Kadlečkem, Brabcem a Kosmákem. Kosmák se dostal na pátou pozici, Brabec chyboval a propadl se na šesté těsně před sedmého Ondřeje Brendla. Sukup se postupně dral vpřed a při vjezdu do posledního kola ještě zvládnul předjet pátého Bártu. O dvě kola navíc a Sukup by zřejmě předjel i čtvrtého Kadlečka, za kterým dojel v cíli s 2,5sek ztrátou. David Kosmák si s Kadlečkem poradil, tudíž mu patřila v cíli třetí příčka. Na čele se nic nezměnilo, Smítka si jel od startu až do cíle pro vítězství před Romančíkem. V cíli druhé jízdy to vypadalo na prvních třech místech naprosto stejně. Přestože vedl od startu Romančík a několik kol si vedení udržel, Smítka si to klasicky nechal na později a Romančíka bez problému předjel a ještě mu i ujel. Třetí místo patřilo od startu až do cíle Kosmákovi, kterého nikdo neohrožoval. Čtvrtý Sukup zřejmě nemohl chytit tempo, jelikož na třetího Kosmáka měl dost ztrátu a celou jízdu bojoval s Kadlečkem, kterého měl každé kolo na zádech. Tím jak spolu tito dva jezdci bojovali, mírně stáhli Kosmáka, ale předjet ho nikdo z nich nezvládl. Sukup s Kadlečkem projížděli cílem vedle sebe a o pár desetin vteřiny to vyšlo Sukupovi. Asi dvacet sekund za pátým Kadlečkem přijel do cíle šestý Jan Brabec.

CELKOVÉ VÝSLEDKY: 65ccm – Příhoda, Chlum, Větrovský, Novák, Hadrava 85ccm – Maliha, Vondrášek, Matějec, Dušek, Čermák MX2junior – Drdaj, Chetnicki, Terešák, Pach, Vymazal MX2 – Špičák, Finěk, Weschta, Čermák, Soldát OPEN – Smítka, Romančík, Kosmák, Sukup, Kadleček

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ:  65ccm – Příhoda 108b., Větrovský 78b., Novák 76b. 85ccm – Vondrášek 91b., Maliha 84b., Matějec 63b. MX2junior – Chetnicki 95b., Drdaj 94b., Terešák 89b. MX2 – Špičák 97b., Weschta 91b., Finěk 79b. OPEN – Smítka 89b., Sukup 80b., Romančík 77b. Kompletní výsledky naleznete zde:

Další závod INTER MČR se koná 13.7. v Opatově! Doufejme ve větší účast závodníků!!!

autor: K.Smýkalová