INTER MČR Vícenice

O uplynulém víkendu se team Hulho zúčastnil třetího a zároveň předposledního podniku inter mistrovství ČR pod hlavičkou CAMS. Již od rána nad závodištěm svítilo slunce a počasí bylo příjemné. Trať byla připravená poměrně dobře, pořadatelé se měli více zaměřit na nakropení.

V tomto závodě jste mohli vidět i našeho nejmladšího jezdce Standu Vašíčka, ten na „holasu“ startoval ve třídě 65ccm. Jezdci se nejprve seznámili s tratí ve volném tréninku, následovala kvalifikace, v té s časem 2:04.33 obsadil 11.místo. V první jízdě projížděl Standa na 11.místě a připsal si 10b., ve druhé jízdě si o jednu pozici polepšil a cílem projížděl na 10.místě za které získal dalších 11b.

Následovala kategorie MX2 kde nás zastupoval Jirka Vašíček, ten v kvalifikaci obsadil 15.místo s časem 1:53.54. Start první rundy Jirkovi příliš nevyšel, musel dojet ostatní jezdce a cílem projížděl na 14.místě za které získal 7b., na druhé jízdy se velmi prášilo a viditelnost byla zhoršená jak pro samotné jezdce tak pro diváky, ani start druhé rozjížďky Jirkovi příliš nevyšel, i v tomto závodě míjel šachovnicový prapor na 14.místě a připsal si tak dalších 7b.

Následovala nejsilnější třída OPEN, v této kubatuře nás zastupoval Petr Smitka, Tomáš Lhotský a Ladislav Červenka. V kvalifikaci byl nejúspěšnější Petr, ten s časem 1:45.45 obsadil první pozici a připsal si 3b. za nejrychlejší kvalifikační čas, Tomáš Lhotský s časem 1:50.46 získal 8.místo a Láďa s 1:50.56 na místě 10..

Start první jízdy nejlépe vyšel Smitkovi, kterého následoval Romančík, jezdecké pole se rychle roztrhalo, Lhotský s Červenkou jezdili na 8. a 10. místě, v polovině závodu zajel Tomáš do depa mechaniků a z technických důvodů ze závodu odstoupil. Stylem start cíl vyhrál Smitka, který dokázal zajet i v této jízdě nejrychlejší kolo a připsal si k 25b. za prvenství ještě jeden bod, Červenka závod dokončil na 9.místě a získal 12b.

I ve druhé jízdě nejlépe odstartoval Smitka, toho v zápětí předjel Sukup, Petr ještě ve spodním úseku tratě upadl a prvním kolem projížděl na 4.místě, Červenka se držel v polovině jezdeckého pole. Pořadí závodu se dlouho neměnilo, ke konci závodu Petr zabral a dostal se na 3.místo, Láďa cílem projížděl na 7.místě a připsal si dalších 14b..

Na stupeň nejvyšší se postavil Petr Smitka (49b.), následován Sukupem (46b.) a Romančíkem (44b.)

0