MMČR Dalečín 2013

Již čtvrtý závod mezinárodního mistrovství České republiky se uskutečnil koncem července v Dalečíně. Počasí bylo tropické a teplota neklesla pod 35°C, naštěstí pořadatelé s počasím počítali a trať se snažili dostatečně nakropit, místy byly na trati i kaluže, se kterými jezdci nepočítali. Kvuli neústupnému počasí bylo SF zkráceno o 5 minut.

Jako první se v kvalifikaci představili „emxdvojkaři“ . V této kubatuře nás zastupuje Jiří Vašíček a nově na malé motorce nás reprezentoval Ladislav Červenka. V kvalifikačním treninku byl úspěšnější Láďa, ten s časem 1:49.120 obsadil 22.místo, Jirka s časem 1:51.680 bral místo 33. Ve finále A projížděl Vašíček cílem na 29.místě, Červenka nedojel, oba kluci museli absolvoval jízdu kombinovalého finále B MX1 a MX2. Bylo jasné, že pokud budou chtít jet superfinále musí obsadit první a druhé místo MX2, v této jízdě byl úspěšnější Láďa, ten dojel na 3.místě a byl první náhradník pro superfinále, Vašíček cílem projel na 11.místě a tím pro něj závod skončil.

Ve třídě MX1 nás zastupoval již tradičně Petr Smitka a Tomáš Lhotský. V kvalifikaci obsadil Smitka s časem 1:40.770 5.místo, Tomáš Lhotský na 15. místě s časem 1:43.780. Na startovním roštu mohli diváci vidět spoustu silných jezdců. Smitkovi se jízda vydařila a šachovnicový prapor míjel jako 5. a získal 36b., Lhotský cílem projel na 13.místě a bral 27b., oba naši jezdci si zajistili přímý potup do superfinále.