MMČR Kaplice 2013

V posledním červnovém víkendu se odjel třetí podnik mistrovství motokrosu pod vedením AČR v jihočeské Kaplici. Z pořadatelského hlediska byla trať příšerně nachystaná a večer před závody se vlastně nevědělo kudy trať povede, nespokojenost závodníků tedy byla oprávněná!

Ve slabších MX2 nás reprezentoval Jiří Vašíček. V kvalifikaci Jirka zajel na 26. místě s časem 2:06.670. Ve finále A projížděl Váša cílem na 18.místě a poprvé se dostal přímo do závodu superfinále.

V kubatuře MX1 máme tři jezdce – Petr Smitka, Tomáš Lhotský, Ladislav Červenka.

Kaplická trať není mezi jezdci příliš oblíbená. V kvalifikaci se nejlépe zadařilo Smitkovi, s časem 1:58.470 to však stačilo až na 8.místo, Lhoťák na 20.místě 2:02.810, Červenka s časem 2:06.270 jako 27. Finále A nedopadlo pro náš team příliš dobře, Tomáš projížděl cílem jako 14., následoval ho Petr, který se potýkal s technickými problémy, Červenka spatřil šachovnicový prapor jako 24. a bylo jasné, že bude muset nastoupit do finále B, což je taková opravná jízda, tady Sanka cílem projel na 6.místě (postupují pouze dva jezdci z MX1 a MX2), tím pro něj závod bohužel skončil. V kombinovaném superfinále se na startovní rošt postavili ti nejlepší jezdci. Jiří Vašíček na slabším stroji skončil na 15.místě v kubatuře MX2, Smitka si svůj výkon v druhé jízdě vylepšil, přesto nebyl zcela spokojený, cílem projížděl na 7.místě, Lhotský se polepšil o jednu pozici a obsadil 13.pozici.