MMČR Pacov 2013

V neděli se náš team zúčastnil druhého podniku mezinárodního mistrovství ČR pod záštitou ÁČR. Počasí bylo vyloženě krásné, trať poměrně dobře nachystaná, ale kvuli počasí rychle vysychala, pořadatelé svůj úkol zvládali a trať ukropili tak, aby se neprášilo. V kategorii MX2 startovalo 55 jezdců a tak kvalifikace musely být rozděleny do dvou skupin. Jiří Vašíček s časem 2:16.810 obsadil 27.místo. Ve třídě MX1 byly kvalifikační časy prvních pěti jezdců velmi vyrovnané. Petr na 5.místě s časem 2:05.850, Tomáš jako 17. 2:12.600 a Láďa s časem 2:15.760 na místě 28.

První finálovou jízdou bylo finále A třídy MX2. Jiří Vašíček cílem projížděl na 27. místě a to nestačilo na posup do superfinále. Na startovním roštu třídy MX1 to přímo vřelo, po boku našich jezdců se postavilo spoustu silných konkurentů. Start se naším klukům nevydařil a pokud chtěli postoupit do superfinále, museli zahájit stíhací jízdu. V polovině závodu zastihl Láďu nepříjemný pád, po kterém nebyl schopen jízdu dokončit. Petr cílem projížděl na 9.místě, Tomáš o 5 pozic za ním. Oba jezdci se tak přímo dostali do superfinále MX1aMX2.

Jiří Vašíček o postup do superfinále musel bojovat ve společném finále B, což je vlastně taková opravná jízda, ze které postupují dva jezdci z každé kategorie. Bohužel ani tady Jirka neuspěl.

V superfinále startuje 20 nejlepších jezdců třídy MX1 a MX2. Tento nový systém závodů má být podle slov pořadatelů neuvěřitelná podívaná, osobně si myslím, že tento systém není jezdecky ani divácky příliš atraktivní!! Trať už byla poměrně rozbitá, Petr i v této rozjížďce projížděl cílem na 9. místě, Tomáš na 11.místě. Podle slov Petra Smitky mu trať vůbec neseděla.

Tento závod nedopadl pro náš team příliš dobře.

0