MXGP Teutschenthal

Ve dnech 21. – 22.6. 2014 se odjel již jedenáctý závod MXGP, který se odehrál na trati v německém Teutschenthalu.

Tohoto závodu se zúčastnil i náš jezdec Petr Smítka #211, který byl jediný český reprezentant na startovním roštu v této Grand Prix. Petr zde startoval na svém motocyklu KTM 350 SX-F.

Počasí bylo pro závod ideální, pořadatelé odvedli perfektní práci. Musím podotknout, že jezdecká účast v tomto seriálu je rok od roku horší a horší, přesto se na tomto závodě překvapivě představilo 29 závodníků.

Sobota tradičně patřila tréninkům, měřeným tréninkům a kvalifikacím. V tréninku se jezdci seznámili s tratí.  V měřeném tréninku Smítka obsadil s časem 1:43.132 24.místo. Před kvalifikačním závodem byla trat už hodně rozbitá a náročná, Smítka jízdu dokončil znovu na 24.místě a bylo rozhodnuto o postavení na start do nedělního závodu.

V neděli jezdci odjeli warm-up a odpoledne mohlo vše vypuknout. Smítka neměl zrovna ideální pozici na startovním roštu, po padnutí žebříku na tom nebyl příliš dobře, prvním kolem projížděl na 25. pozici, po pár kolech své umístění vylepšil, po zbytek jízdy si udržoval 23.místo. Ani ve druhé jízdě start nevyšel, v prvním kole byl Petr zaznamenán na 24. místě, závod nakonec dokončil na 22.místě.

Celkové pořadí v  tomto závodě:

1. Desalle Clement 47b.

2. Nagl Maxmilian 39b.

3. Van Horebeek Jeremy 38b.

25. Smítka Petr.

Petr se k závodu vyjádřil takto:

Závody v Teutschenthalu byly skvěle zorganizované, trat byla velmi těžká, i jezdecká konkurence v tomto seriálu je moc těžká… Jsem ale rád, že jsem se mohl této Grad Prix zúčastnit.