ADAC MX Masters Gaildorf

O uplynulém víkendu se odjel již 6. závodu ADAC MX Masters v Gaildorfu. Tamní trať, na které pořadatelé v předchozích letech hostili i mistrovství světa byla perfektně připravená, nakropená, naoraná, skvěle zabezpečená, u trati bylo postaveno zdravotní středisko, vše fungovalo na 100%.

Tohoto podniku se účastnil pouze Červenka se Smítkou, Lhotský se zranil na tréninku před závody – přejeme brzké uzdravení!

V sobotu se jezdci v tréninku seznámili s tratí, počasí bylo podzimní, velmi příjemné, pro závody ideální. Oba naší jezdci se sešli v kvalifikační skupině 2, první skupina již dokončovala kvalifikaci, kdy se nad závodištěm zatáhlo a při nájezdu jezdců druhé skupiny do kvalifikace začalo velmi pršet, pořadatelé nechali objet jedno kolo a jízdu zrušili, nikdo nevěděl co se děje, trať byla již velmi bahnitá a déšť neustával, kvalifikaci skupiny 2 pořadatelé posunuli o 10 minut, nikdo nevěděl důvod, jezdci se museli v rychlosti převléci do suchého a mohlo se pokračovat. Trať už byla opravdu velmi náročná, hluboké koleje, bahno, v zatáčkách se držela voda, Petr Smítka dokázal zajet ihned zezačátku třetí nejrychlejší čas a pak už jen vyčkával zda ho někdo přeskočí, tato pozice mu vydržela až do konce kvalifikace, další náš jezdec Láďa Červenka se musel poprat s náročnou dráhou, kvalifikaci dokončil na 23. místě a musel nastoupil do Last Chance závodu.

Last Chance Race byla velká podívaná, déšť ustupoval, ale trať byla kluzká a náročná, Červenka odstaroval kolem druhé desítky, snažil se zajet bezchybnou jízdu, dvě kola před konce Láďa upadl, ale přesto se dokázal na motorku vrátit bez komplikací a jízdu dokončil na 11. místě – pozice prvního náhradníka.

V noci pokračoval silný dešť, pořadatelé se snažili trať naorat, do warm-upu nenastoupili všichni jezdci, Petr i Láďa se s tratí seznámili. Během dne vysvitlo slunko, trať začala vysychat a vznikl tak bezchybný terén, se spoustou kolejí. Kluci se již připravovali na svoji první jízdu, když byl závod zastaven kvůli nepříjemnému pádu v kategorii Youngster, kdy motorka vyletěla z trati a byli zraněni i diváci, na závodiště byl přivolán vrtulník, nevědělo se zda se bude v závodech pokračovat, vše se opozdilo o hodinu a půl. Pořadatelé pak zrušili druhé jízdy Youngster a program tak zahajovala kubatura MX Masters. Smítka si na startu vybral pozici spíše na vnitřku, odstartoval velmi dobře, prvním kolem projížděl na 5.místě, poté ho předjelo pár jezdců, Petr tak první jízdu dokončil na 10místě. Láďa bohužel do závodu nenastoupil, ale po odpadnutí několika závodníků, měl jisté místo na startu ve druhé jízdě.

Ve druhém motu start Smítkovi už nevyšel tak dobře, pohyboval se kolem první desítky, Červenka na zadních pozicích. Petr se dokázal během pár kol prodrat vpřed na 6. pozici, Láďu v 8minutě zastihl defekt na motorce a byl nucen ze závodu odstoupit, Smítka měl dobrou rychlost, ovšem dvě kola před cílem mu jízdu pokazil jezdec o kolo, kvůli kterému Petra přeskočili 3 jezdci, jízdu tak dokončil na 9. místě. Závody byly velice vydařené.